Wizyta Benka XVI w Polsce
Łukasz Lorens


Niedługo już bo w następnym tygodniu przyjedzie do Polski z wizytą duszpasterską nowy papież Benedykt XVI. Portal internetowy lewica.pl podniósł wrzawę z tego względu, że wizyta głowy kościoła katolickiego wyniesie około 40 mln złotych. Z tego 6 milionów dali tacy sponsorzy jak:
ALIANZ
ANWIL,
Atlas,
Bank BGŻ,
Bank BPH,
Bank Millenium,
Bank PKO S.A.,
BGK Bank Gospodarstwa Krajowego,
BMW Polska,
Ceramika Paradyż,
COMARCH Systemy Informatyczne,
FIAT,
Firma Bieńkowski,
KGHM Polska Miedź,
Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo Kredytowa,
LOTOS,
OZON,
PKN ORLEN,
PKO Bank Polski,
Poczta Polska,
Pocztylion - Arka,
Polkomtel S.A.,
Polpharma,
Polska Telefonia Cyfrowa Operator Sieci ERA,
Polska Telefonia Komórkowa Centertel operator Orange,
Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych,
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo,
Polskie Linie Lotnicze LOT,
Polskie Sieci Elektroenergetyczne PSE S.A.,
Porty Lotnicze,
PZU S.A.,
PZU Życie S.A. ,
Rzeczpospolita,
Telefonika Kable,
Telekomunikacja Polska S.A.,
Telewizja Polska S.A.,
Totalizator Sportowy,
Siemens,
Skalski sp z o.o.
Volvo Auto Polska.

Można zadać pytanie gdzie byli ci panowie (na towarzysza trzeba sobie zasłużyć) gdy po roku 1989 przyjeżdżał z kilkoma wizytami do Polski ówczesny papież JP II. Nie było ich. Nic nie pisali ile każde wizyty kosztowały. Nie pamiętają albo nie chcą pamiętać, że to ich guru Aleksander Kwaśniewski podpisał w 1995 roku konkordat ze stolicą apostolską wprowadzając religię do szkół. Oczywiście znaczna część pieniędzy zostanie przeznaczona z budżetu państwa (czyli z naszych podatków). Jestem teraz ciekaw jaką minę mają ci którzy dowiedzieli się, że ich firma będzie sponsorowała tą całą szopkę. Myślę, że nie tęgą z tego powodu, że ich ciężko zarobione pieniądze pójdą na ten "szczytny cel". Ja mam kwaśną minę ponieważ pracuję na poczcie która jest jednym z głównych sponsorów Benedykta XVI. Robię za najniższą płacę. W firmie powiedzieli mi że podwyżki będą jak wszyscy dostaną. Ale z tego co widać mogę sobie o podwyżce poważyć. Znów można sobie postawić pytanie dlaczego Beny nie przyjedzie na własny koszt. Jego dziennik "Observatore Romano" jest gazetą która wychodzi w milionowych nakładach. Żaden włoski dziennik nie ma takiego nakładu. Dlaczego tak się dzieje to już rozmowa na inny artykuł. Faktem jest, że całej tej atmosferze propagandowej hołduje PiS. We wtorek (16) z tego co widziałem już zaczyna się propaganda na temat przyjazdu. Czyż te 40 milionów nie można by było przeznaczyć np. na ratowanie Zakładów Mięsnych w Dębicy gdzie jest planowane zwolnienie 172 osób z 370 osobowej załogi. Odpowiedź jest absurdalna i brzmi NIE. A to z tego powodu, że Polska czekała na tego papieża który nie długo wyniesie swojego poprzednika na ołtarze. Czyli krótko mówiąc jest to historyczna chwila. Podejrzewam, że telewizja publiczna TVP 1 i TVP 2 nic nie będzie mówić o innych wydarzeniach, może liberalniejszy POLSTAT oprócz wizyty coś pokarze. A będzie co, bo już podczas wizyty Benka XVI ma wybuchnąć strajk kierowców.

Wracając do Benedykta to tak samo jak jego poprzednik jest strasznie konserwatywny jeżeli chodzi o pary homoseksualne aby zalegalizować je. Dalej powtarza tę samą melodię że tylko związek męszczyzny i kobiety jest uznany przez kościół. Myślę że nikt oprócz kościoła nie jest w tej kwestii zacofany. Stara przedwojenna mentalność. A jeżeli chodzi o legalizację prezerwatywy na co zgodził się to jest o wiele lat za późno. Ale kto z katolików słuchał JP II i Benka jeżeli chodzi o prezerwatywy. Każdy ma rozum aby je używać i nie patrzyć się na zakazy zacofanego kościoła katolickiego. Tego rozumu nie mają moherowe berety. Przykładem na mówienie to co chce się pokazać jest protest przeciwko WIKIPEDII do niedawna bardzo dobrej encyklopedii internetowej. Otóż chodzi o to, że internauta Ajri edytował tą encyklopedię ale w trakcie swojej działalności w niej dostrzegł, że znaczna część haseł wpisywanych przez siebie do tej encyklopedii jest w tajemniczy sposób kasowana z pogwałceniem reguł obowiązujących w tej encyklopedii. Obecnie Wikipedia reprezentuje światopogląd konserwatywny i skrajnie konserwatywny. Angielskie hasła tłumaczone na polski zostały skrzętnie wycięte z tej encyklopedii. Chcąc zmienić hasła o Franco, Pinochecie i Salazarze czy innych jesteś wyzywany od Żydów.

Kolejnym przykładem, że Polska jest marionetką w rekach Kościoła jest fakt, że kilka tygodni temu dyrektor Świętokrzyskiego Parku Narodowego, Bogdan Hajduk, stracił stanowisko, bo nie chciał nielegalnie przekazać zakonowi oblatów budynku muzeum przyrodniczego. W sprawę bardzo zaangażowany był przewodniczący klubu parlamentarnego PiS - Przemysław Gosiewski. Oblaci starają się odzyskać budynek jeszcze od lat 90-tych. Najśmieszniejsze albo najsmutniejsze jest to, że w 2002 r. ich wniosek rozpatrzyła Komisja Majątkowa. Uznała, że zakon nie ma podstaw, by żądać zwrotu budynków. Tak czy inaczej widać jak na dłoni że Polska zmierza zgodnie z hasłem byłego ministra w rządzie AWS Henryka Goryszewskiego. "NIE WAŻNE JAKA BĘDZIE POLSKA CZY BIEDNA ALBO BOGATA ALE ŻEDY BYŁA KATOLICKA". Niestety ten czarny scenariusz się sprawdza a tego przykładem jest wizyta Benedykta XVI i rocznica śmierci JP II.

Łukasz Lorens

strona głowna

Free Web Hosting