Kościół katolicki o kobietach


Poniższy tekst jest prawdopodobnie nieprawdziwy; to efekt jakiegoś żartownisia, albo katolickiej prowokacji. Zostawiamy go na stronie na wypadek, gdyby ktoś sobie ten tekst zapisał i chciał zweryfikować jego prawdziwość. Jeszcze raz powtarzam, tekst ten jest prawie na 100% nieprawdziwy.
Za zwrócenie uwagi dziękujemy Gerhardowi.

Sobór w Akwilei nakazał noszenie przez kobiet obroży na szyi z napisanym na niej imieniem męża-właściciela.

W średniowieczu powszechnie przestrzegany był nakaz kościoła aby kobiety mogły chodzić po ulicach tylko na kolanach. Nie mogły tez chodzić środkiem ulicy ale musiały iść na klęczkach poboczem w błocie. Przed kościołem żadna kobieta nie mogła przejść jak tylko się czołgając na brzuchu.

Papież Kleofast XXXVIII zabronił kobietom mieszkać razem z mężczyznami. Kobiety musiały przebywać w kurnikach lub w piwnicach.

Biskup Barbancji powiedział kiedyś ,,Naszym najważniejszym zadaniem jest wytępienie kobiet. Dopóki będzie istnieć ta zaraza na świecie nie zwycięży dobro''.

Papież Januariusz XIII zabronił specjalnym ukazem wchodzenia kobiet do kościoła.

Sławny myśliciel średniowieczny Anneusz z Fryzytii twierdził, że kobiety nie są nawet zwierzętami ale raczej podobne są do bestii tak w swoim myśleniu jak i zachowaniu. Jako takie powinny być na równi z dzikimi bestiami zwalczane.

Biskup Trebancji nakazał aby kobiety chodziły nie tylko na kolanach z zakrytymi twarzami ale aby jeszcze miały przywiązany do nogi specjalny ciężar łańcuchem aby ten zawsze przypominał im ich niska kondycje.

W południowej Bregnanii istniał zwyczaj aprobowany przez kościół dorocznego topienia wszystkich kobiet w błocie aby oczyścić je ze złych skłonności a te które przeżywały były dodatkowo polewane wrzątkiem.

strona głowna

Free Web Hosting