kilka słów o kilku papieżach


Stefan VI (896-897) w roku 897 urządził tzw. "synod trupi". na synodzie tym dokonano sądu na poprzednim papieżu Formozusie. Wydobyto z grobu ciało nieszczęśnika, posadzono go na ławie oskarżonych (ubranego w szatę pontyfikalną). Następnie odcięto mu trzy palce prawej ręki (służące mu za życia do błogosławienia ludu). Ostatnim aktem realizacji wyroku było pocięcie na kawałeczki nagiego trupa i wrzucenie go do Tybru.

Sergiusz III (904-911) zamordował dwóch innych papieży, prowadził rozwiązły tryb życia, utrzymywał kontakty seksualne z Senatrix Marozją, matką poźniejszego Jana XI oraz babką Jana XII, ta sama która po przejęciu władzy w swe rece doprowadziła do pojmania papieża Jana X i ususzenia go w więzieniu.
(dop. Sergiusz III nakazał ująć i uwięzić a następnie zamordować swoich dwóch _poprzedników_: Leona V i Krzysztofa.)

Jan X (914-928) jest pierwszym papieżem, który osobiście bierze udział w wojnie.

Jan XII (955-964), wybrany w wieku 17 lat, urządził burdel w laterańskiej bazylice św. Jana. Utrzymywał kontakty seksualne z własnymi siostrami i matką. Miał całe armie metres. Gwalciciel kobiet, który nie miał nawet świeceń kapłanskich. Zginął pobity przez zazdrosnego męża, który przyłapał go w łóżku ze swoją żoną. Zdarzało mu się wyświęcanie diakonow w ...stajniach. Sodomita.

Leon VIII (963-965) wprawił Watykan w zażenowanie umierając na atak serca w czasie stosunku z kochanką.

Grzegorz V (996-999) nakazał paskudnie okaleczyć konkurenta (antypapieża) - Jana XVI (997-998). Z jego rozkazu biedaczyna został oślepiony, następnie obcięto mu nos i uszy, tak okaleczonego posadzono w szatach biskupich na ośle, twarzą ku zadkowi i oprowadzano po całym mieście ku uciesze gawiedzi. Podobno tej makabrycznej ceremonii przypatrywał się sam Grzegorz V.

Benedykt IX (1032-1044) odsprzedał św. tron swojemu ojcu chrzestnemu, Sylwestrowi III, a sam się ożenił. W 1045 r. znowu zostaje papieżem i panuje około roku. Traci władzę. Później po raz trzeci zostaje papieżem (lata 1047-1048), ale tym razem cesarz się wkurzył i zamknął go w klasztorze św. Bazylego.

Pius II (1458-1464), ojciec dwojga dzieci, zapewniał króla czeskiego, powołując się na św. Augustyna, że bez uporządkowanego systemu burdeli, kosciół nie może istnieć.

Sykstus IV (1471-1484) popierał budownictwo przybytków nierządu, sam też je fundował. Przy okazji był również pedofilem.
(dop. Jego syn (spłodzony z własną siostrą) został przez niego obdarowany pięcioma biskupstwami oraz milionowymi sumami z kościelnej kasy w celu finansowania swojego rozpustnego życia.)

Aleksander VI (1492-1503) współżyl ze swoją córką Lukrecją, razem z nią i synem Cezarem organizował orgie z prostytutkami. W 1493 zaraził się syfilisem, nosił maskę zakrywającą zeszpeconą twarz. Rok przed śmiercią, w wieku 72 lat, spłodził ostatnie w swoim długim życiu dziecko.

Klemens VII (1523-1524) zażądał połowy dochodów i majątkow wszystkich prostytutek na budowe konwentu 'santa maria della peniteura'.

fajni, nie? :-)

Efka

strona głowna

Free Web Hosting