Na terenie Kościoła Garnizonowego w Łodzi odbyło się spotkanie na szczycie. Uczestniczył w nim Jezus i Jan Paweł II. Jak widać na zdjęciu, papież nauczał i błogosławił, natomiast Jezus, wobec autorytetu papieża, tylko rozkładał ręce i pokornie chylił głowę.


Kilkaset lat po wystąpieniu Marcina Lutra przeciwko kupczeniu odpustami w Kościele katolicki ten proceder kwitnie na całego. Jak widać na tablicy z kościoła św. Pawła, by uzyskać odpust zupełny (!!!) wystarczy:
spowiedź, msza (w domyśle taca) i modlitwa... Więc "Róbta co chceta!" katoliki. Rzucicie na tacę, klepniecie modlitwę a Kościół w "Promocji 2000" odpuści wam wszelkie grzechy.


W samym centrum pierwszego rzędu - dwóch przedstawicieli prawdziwej władzy w Polsce.


władza świecka i duchowna ramię w ramię... tak oto, do Polski wrócił katolicki mrok Średniowiecza


pocztówka wydana w Niemczech


boksuje ks. rektor seminarium Wł. Skoczny


to akurat nie jest śmieszne... przypomnijmy, gen. K. Świerczewski "Walter" już w Hiszpanii, jako dowódca Brygad Międzynarodowych - na długo przed Wrześniem 1939 i AK - walczył z faszyzmem i hitleryzmem; jako żołnierz LWP kierował wyzwoleniem połowy naszego kraju; w przeciwieństwie do niektórych kontrowersyjnych postaci, gen. Świerczewski nigdy nie był oskarżany o jakieś zbrodnie, zdrady, itp.; był uwielbiany przez żołnierzy i powszechnie szanowany; zginął śmiercią żołnierską już po wojnie, zamordowany przez WiN lub UPA; to hańba dla Polski, że zdejmuje się tabliczki z ulic jego imienia (w Radomiu doszło do jeszcze większego kuriozum! ul. gen. Świerczewskiego zamieniono na ul. gen. Okulickiego)szef Unii Europejskiej - Romano Prodi składa kwiaty przed pomnikiem Wyszyńskiego i Wojtyły... śmiać się, czy płakać?


Pius XII, z zawodu papież... pokorny i ubogi niczym Chrystus...

strona głowna

Free Web Hosting