GENEZA

prześladowania nietoperzy przez kościół katolicki

- - -

Pragnę zwrócić Wam uwagę na problem eksterminacji nietoperzy jaką to, prowadzi w Polsce kościół katolicki.

Sprawa nie byłaby tak istotna, gdyby ograniczała się do KK. Ale niestety, łączy się to z galopującą industrializacją pozbawiającą nietoperze ich naturalnego behawioru, co w połączeniu z agresją KK na nietoperze, może już w niedalekiej przyszłości, doprowadzić do sytuacji, że w naszym kraju nie będzie żadnego nietoperza.

Jaka jest geneza tych działań?

Szoah nietoperzy ma zapewne korzenie w atawistycznym lęku przed nocą, jaki odczuwali nasi antenaci, zanim nie nauczyli się rozniecać ogień. Zapewne, Wy - Drodzy Grupowicze oglądaliscie film "Walka o Ogień" zrealizowany w koprodukcji Francja-Quebeck, który co prawda nie był filmem dokumentalnym, ale ścisle opierał się na współczesnej nauce dotyczącej zarania dziejów ludzkości - i na tej podstawie bez trudu możecie stwierdzić/zauważyć jak wielką rolę w dziejach człowieka odgrywał ogień. Jak wielki strach budziła noc!

W Biblii mamy to zapisane i potwierdzone! Lęk przed nocą, to lęk, który próbowano symbolizować personą Szatana - Pana Ciemności. Wg. wierzeń noc jest czasam działania mocy nieczystych.

Dodajmy, że pięknie koreluje to z upodleniem kobiet jakie prowadzili wpierw Żydzi, a później Kościół Katolicki, który przejął tę "światłą" schedę po narodzie Izraela. Kobieta już w Genesis traktowana jest jako istota wtórna wobec mężczyzny

Rdz 2:22

22. Po czym Pan Bóg z żebra, które wyjął z mężczyzny, zbudował niewiastę. A gdy ją przyprowadził do mężczyzny, (BT)

Potwierdza to seksistyczne nastawienie również Nowy Testament:

1 Kor 11:8

8. To nie mężczyzna powstał z kobiety, lecz kobieta z mężczyzny. (BT)

I jasno hierarchizuje płcie:

1 Kor 11:9-10

9. Podobnie też mężczyzna nie został stworzony dla kobiety, lecz kobieta dla mężczyzny.

10. Oto dlaczego kobieta winna mieć na głowie znak poddania (BT)

Dlaczego jednak religia utożsamia kobiety z nocą?

Otóż z powodu miesiączki, kobiety uważano za podległe Księżycowi, który jest Panem Nocy.

Rdz 1:16

16. Bóg uczynił dwa duże ciała jaśniejące: większe, aby rządziło dniem, i mniejsze, aby rządziło nocą. (BT)

Dodajmy dla uzupełnienia obrazu, że imię mitycznej Lilith - pierwszej żony Adama, a później żony Szatana wywodzono od słowa "noc".

Również sama miesiączka w mężczyznach buziła zabobonny strach i odrazę:

Kpł 12:2-5

2. Powiedz do Izraelitów: Jeżeli kobieta zaszła w ciążę i urodziła chłopca, pozostanie przez siedem dni nieczysta, tak samo jak podczas stanu nieczystości spowodowanego przez miesięczne krwawienie.

4. Potem ona pozostanie przez trzydzieści trzy dni dla oczyszczenia krwi:

5. Jeżeli zaś urodzi dziewczynkę, będzie nieczysta przez dwa tygodnie, tak jak podczas miesięcznego krwawienia. Potem pozostanie przez sześćdziesiąt sześć dni dla oczyszczenia krwi.(BT)

Podaję właśnie ten cytat, aby uprzytomnić przy okazji, że Biblia nawet dzieci wartościuje npdst. płci (porównajcie sobie długości nieczystości po urodzeniu chłopca a dziewczynki). Biblia to "epokowe" dzieło seksizmu, upodlenia i dyskryminacji płciowej.

No ale wracajmy do nietoperzy.

Coż z tego, że to miłe i w większości bardzo pożyteczne zwierzaki - nic im to nie pomogło! Oto jak traktuje je Biblia, tylko dlatego, że latają nocą:

Iz 2:20

20. Owego dnia człowiek wyrzuci kretom i nietoperzom bożki swe srebrne i bałwany złote, zrobione po to, by im cześć oddawał, (BT)

Patrzcie Drodzy Grupowicze! Oto "nietoperz" ma oddawać cześć "bożkom" - czyż nie potwierdza to słów, że byty takie jak: Księżyc, noc, kobieta, Szatan, nietoperz Biblia wrzuca do jednego worka?!

A przy okazji i kretu się dostało - też zwierzę ciemności....

A oto Pan (mężczyzna) wg. Biblii....

Zgadnijcie, czy i jego identyfikuje Biblia z ciemnością?

Iz 2:21

21. gdy wejdzie między rozpadliny skalne i w szczeliny opoki ze strachu przed Panem, i przed blaskiem Jego majestatu, (BT)

I oto mamy czarne na białym zamknięcie starożydowskich wizji:

Dobro - to Słońce, Bóg, mężczyzna, blask;

Zło - to Księżyc, Szatan, kobieta i nietoperz (kret), mrok.

I takiemu to porządkowi służy do dzisiaj katolicki kościół!

Propaguje bajania ludzi, którzy wartościowali i nauczali głupot, choc sami nie mieli nawet wiedzy podstawowej:

Kpł 11:13-19

13. Spośród ptaków będziecie mieli w obrzydzeniu (...)

19. (...) i nietoperza. (BT)

Jak widzicie nie odróżniają nawet nietoperza od ptaka...

Trudno mieć pretensje do autorów Biblii o zabobony i atawizmy, czy też o brak wiedzy - jednak można miec pretensją do współczesnej hierachi kościelnej, że wciąż biblijne "nauki" traktuje jak słowo nieomylnego Boga.

Zastanówmy się teraz jak realizowano w praktyce tę porojoną ideologię?

Otóż moje badania nad źródłami wykazują, że Żydzi wyszli z egipskiej niewoli (w której notabene wcale źle im się nie żyło - byli czymś w rodzaju mniejszości narodowej) dlatego, że wytępili już w Egipcie wszystkie nietoperze. Z tych samych zapewne przyczyn Żydzi zamiast przejść ten kawałek drogi do Palestyny w tydzień..... deptali wte i wewte nieszczęsną pustynię przez lat 40. Otóż oni łazili między Egiptem i Palestyną tyle czasu, bo zanim weszli do Ziemi Obiecanej musieli wybić w tym regionie wszystkie nietoperze (a być może i krety).

Jeszcze w okresie Inkwizycji kościół katolicki tępił nietoperze przez wzbudzanie u wiernych niechęci do tego gatunku, np. przez propagowanie kłamliwych oskarżeń (jak np. że to niby nietoperz wkręca się we włosy), których część do dzisiaj pokutuje u ciemnych i zabobonnych wiernych, albo też siłą prawa zmuszał do mordowania nietoperzy np. w Anglii można było pójść na stos, o ile ktoś zauważył i doniósł do inkwizytorów Sanctum Officium, że pod strzechą czyjegoś domu mieszkają nietoperze.

Ale tym tematem, jak też i prześladowaniem nietoperzy na przestrzeni wieków zajmę się dogłębnie i szczegółowo w dalszej części mojej pracy.

Zaznaczę tylko, że do dzisiaj przetrwały pewne reliktowe obrzędy. Np. ranne bicie w dzwony kościelne obłudnie tłumaczone budzeniem do pracy, w rzeczywistości miało i ma na celu, budzenie nietoperzy, które po nocnych łowach zmęczone właśnie układały się do snu - jakże często własnie na starych drzewach otaczających zwykle kościoły czy dzwonnicach. Z tego też, a nie innego powodu, obecnie budynki kościelne budowane są tak, aby uniemożliwić nietoperzom ich wykorzystanie.

Wspomnę też o symbolice. Kościoły stroi się głównie w złoto, którego kolor identyfikowany jest ze Słońcem (mężczyzną). Jest nawet wymóg, by naczynia używane przy sakramencie komunii były złote lub przynajmniej pozłacane; gdy np. w sataniźmie używa się przedmiotów ze srebra identyfikowanego z Księżycem (kobietą).

(cdn.)

--------------------------

To tyle we wstępie. Następna część mojej pracy będzie tyczyć się praktycznych sposobów niszczenia przez Żydów nietoperzy w czasach biblijnych w Egipcie, Palestynie i w czasie Exodusu.

Praca moja może potrwać dość długo z uwagi na szczupłość materiału dowodowego.

Apeluję do wszystkich, którzy mogą mi pomóc w zgromadzeniu materiałów, o wskazanie źródeł.

legaba

strona głowna

Free Web Hosting